Курорт Трускавець

 
 

190-річна історія курорту

Сучасний Трускавець – це курортне місто, де одночасно можуть лікуватися і відпочивати до 15000 осіб, а за рік сюди приїжджає майже 200 тисяч відпочиваючих, як з нашої країни, так і з країн близького та далекого зарубіжжя (максимальна кількість відпочиваючих може сягати і 440 тисяч).
Трускавець славиться мінеральними водами з «Нафтуся», «Юзя», «Марія», «Софія», «Броніслава» , покладами «гірського воску» — озокериту , трускавецькою сіллю «Барбара»

Бювет у центральнiй парковій частинi курорту Трускавця
(5 хв. до вілли «Лiсова пiсня»)

Мінеральна вода «Нафтуся»


Основне багатство бальнеологічного курорту Трускавця -- це його унікальні природні мінеральні води.

Курорт придбав славу завдяки мінеральній воді Нафтуся. Це гідрокарбонатна, магнієво-кальцієва вода з високим вмістом органічних речовин нафтового походження. Саме органічними речовинами, які швидко руйнуються при контакті з повітрям (тому «Нафтусю» необхідно пити тільки в бюветі), лікувальна Нафтуся Трускавецького родовища відрізняється від інших лікувально-мінеральних вод. Сьогодні їй немає рівних по лікувальних якостях.

"Нафтуся" сприяє виходу дрібних каменів і піску з нирок, жовчного міхура, сечі- і жовчовивідних шляхів, нормалізує обмін речовин, зокрема вуглеводний обмін у хворих цукровим діабетом, покращує діяльність шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, підвищує активність залоз внутрішньої секреції, захищає і відновлює клітини печінки, виводить з організму радіонукліди і шлаки. Вона має знеболюючу дію, сприяє зменшенню запальних процесів в нирках, сечових шляхів, печінці, шлунково-кишковому тракті, попереджує онкологічні захворювання.


Лікувальна сила природи Трускавця
це запорука Вашого здоров'я і доброго самопочуття.

Нафтуся і Трускавець - неперевершена мелодія українських КарпатВсесвітньо відомий курорт Трускавець – це джерело здоров’я та життєвої енергії. За допомогою бальнеотерапії (лікування мінеральними водами) можна позбутися багатьох хронічних хвороб та підтримати загальний тонус організму. Питні мінеральні води, цілющі ванни, лікувальні грязі – комплекс бальнеологічних процедур знімає втому, виводить з організму шлаки та токсини, омолоджує шкіру, нормалізує тиск.
Не випадково терапевтичні властивості бальнеотерапії цінували ще стародавні греки і Ви можете переконатися в її ефективності на одному з самих численних Карпатських курортів, насолоджуючись дивовижними пейзажами та цілющим гірським повітрям.

Головний скарб Трускавця – слабомінералізована гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва «Нафтуся». Специфічного присмаку воді додають речовини нафтового походження – в місцевості здавна видобувають нафту. Всього ж трускавецьке родовище налічує 25 джерел (використовуються 14) з 10 різновидами вод різного складу. У місті працюють 2 бювети і обидва знаходяться поруч нашої вілли, в парковій частині міста. Додатково лікування мінеральними водами можна доповнити озокеритовими процедурами.

Коли ж все-таки виникло поселення Трускавець?На основі випадкової знахідки, під час будівництва однієї з курортних вілл, було знайдено римський бойовий чекан. Тому можна сказати, що під час періоду великого переселення народів, або, як ще називається ця доба, мандрівки народів (III-VII ст. н.е.), тут уже вирувало життя. Ця знахідка потрапила до самбірського музею "Бойківщина", і відомий український вчений, колекціонер і архіолог Володимир Кобильник датував її IV ст. Отже, не виключено, що на території сучасного Трускавця могли відбуватися бої готів у союзі з прикарпатськими племенами, очолюваними карпами, з легіонами Римської імперії.

Датою офіційного заснування бальнеологічного курорту вважається 1827 р., коли тут було споруджено приміщення для перших 8 ванн. Хоча лікувальні властивості трускавецьких вод були відомі давно, вперше їх описав королівський лікар Войцех Очко в 1578 році.
Хімічний аналіз мінеральної води «Нафтуся» вперше провів львівський вчений, аптекар і хімік Теодор Торосевич в 1836 році. Цей знаменитий вчений більш відомий завдяки винаходу гасової лампи. В той же час зростає значення Трускавця в Австро-Угорській імперії. В 1892 році тут побудовано приміщення для інгаляцій системи Вашмута. І цим Трускавець одразу піднявся на рівень таких оздоровниць європейського значення як Бад-Райхенгалль та Вісбаден. Будуються готелі, вілли, пансіонати.

Ще у 1909 році було побудовано залізницю з невеличкою станцією, а вже у 1912 споруджується новий вокзал. Трускавець був безпосередньо пов'язаний залізничним сполученням зі Львовом, Віднем, Краковом, Познанню, Прагою, Варшавою, Берліном.
У 1913 році за великі успіхи в розвитку курорту — Трускавець було нагороджено Великою золотою медаллю. А темпи змін були направду вражаючими. Той, хто пропустив декілька сезонів, по приїзді до Трускавця вже його не впізнавав. На Помірках за усіма європейськими стандартами було облаштоване купальне озеро, побудовані корти, спортивні майданчики. Береги озера були всипані золотистим морським піском.

Трускавець - екологічно чистий край з самобутньою історією, культурою і традиціями.Відпочинок на нашому курорті - це унікальна нагода побувати в місті з надзвичайно мальовничою місцевістю, оточеному невисокими пагорбами у передгір'ї Карпат.

Лікувальна сила природи курорту - це запорука Вашого здоров'я і доброго самопочуття. Цілющі дари землі, краса і непорушний спокій гірських ландшафтів, безкрайні і вічнозелені ліси...Забронювати у нас номер: (063) 992 88 97